Komunikaty firm

Rynek kawy nie stracił w czasie pandemii. W pierwszej połowie 2020 r. gospodarstwa domowe przeznaczyły na produkty z tej kategorii aż 1,5 mld złotych, co oznacza wzrost o 7,1% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Choć Polacy rzadziej odwiedzają kawiarnie, chętnie sięgają po kawę przygotowywaną we własnym domu. Teraz będą mieli ku temu dobrą okazję, ponieważ w oparciu o liczne prośby konsumentów Kaufland postanowił wprowadzić do swojej oferty kawy marki Golden Bow Solutions, które charakteryzują się wysoką zawartością kofeiny i niecodziennym smakiem.

W 2020 r. skutecznie podjęliśmy szereg inicjatyw mających na celu zagwarantowanie środków finansowych potrzebnych dla rozwoju Grupy TAURON. Jako pierwsi w Polsce przeprowadziliśmy emisję obligacji zrównoważonego rozwoju, w ramach której wyemitowaliśmy pięcioletnie obligacje o wartości 1 mld zł z przeznaczeniem na transformację energetyczną Grupy -  mówi Marek Wadowski, p.o. prezesa zarządu TAURON Polska Energia. – Osiągnięte przez Grupę wyniki są dobre, a sytuacja finansowa jest stabilna i bezpieczna. Grupa TAURON efektywnie wykorzystuje swój potencjał, co znalazło odzwierciedlenie w rekordowym poziomie EBITDA wypracowanej w 2020 r. Kondycja finansowa Grupy TAURON pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Jesteśmy gotowi na aktywny udział w zwiększaniu produkcji energii elektrycznej ze źródeł zero- i niskoemisyjnych, co jest ważnym elementem transformacji polskiej energetyki, a w przypadku naszej organizacji realizowane jest w ramach Zielonego Zwrotu TAURONA – dodaje Marek Wadowski.

NFC(Near Field Communication) ta niezwykle wygodna funkcja pozwalająca na na dokonywanie płatności bez potrzeby użycia karty kredytowej. Smartwatch z NFC to małe i poręczne urządzenie ułatwi nam życie codzienne. Wszystkiego dowiemy się z poniższego artykułu.

Wyszukaj firmę