Komunikaty firm

Unikalne biura serwisowane zamiast Aparthotel w nowojorskim stylu

Miał powstać krakowski aparthotel w nowojorskim stylu, powstały unikalne biura serwisowane z prywatnymi łazienkami i indywidualnym wejściem. Czyli jak krakowska spółka z włoskim temperamentem zareagowała na pandemię COVID, ograniczenia dla branży turystycznej i potrzeby rynku.

Cracovia Residence, jako drugi hotel spółki zarządzanej przez Iwonę Sangalli, miał zostać otwarty w czerwcu 2020 roku. Zaprojektowany w nowojorskim stylu, zlokalizowany w historycznej kamienicy z 1893 roku w obrębie Starego Miasta przy krakowskich Błoniach, był pewnikiem w przyciągnięciu turystów, a co za tym idzie - dalszym rozwoju spółki. Gdy do Polski dotarła pandemia, a branża hotelarska decyzją Rządu została po raz pierwszy zamknięta, hotelowe pokoje były na etapie meblowania.

Stanęliśmy przed koniecznością szybkiej reakcji i decyzji o ewentualnych zmianach biznes planu - mówi Iwona Sangalli, prezes zarządu spółki zarządzającej nowo powstałym w miejsce hotelu biurowcem Marshal Center. - Obserwując i analizując sytuację w Europie, pandemiczne prognozy i wprowadzane obostrzenia, zdecydowaliśmy o radykalnej zmianie kierunku działań. Opierając się na posiadanym doświadczeniu w branży nieruchomości biurowych, postanowiliśmy przekształcić nasz niedoszły hotel apartamentowy w biura serwisowane.

Po kilku miesiącach intensywnych prac, obejmujących wprowadzenie zmian na każdym etapie - od koncepcji przez prace architektoniczne po plany użyteczności, zmianę wyposażenia i niezbędne formalności, w ostatnim czasie krakowska mapa biurowców powiększyła się o nowe miejsce. Marshal Center oddał do dyspozycji biznesowi w pełni wyposażone biura serwisowane, utrzymane w luksusowym hotelowym designie. Każde z biur posiada indywidualne wejście z galerii, a także prywatną łazienkę z prysznicem, co z pewnością docenią miłośnicy sportu. Zakładamy, że co najmniej przez najbliższe dwa lata Marshal Center będzie miejscem skupiającym krakowskich profesjonalistów. - mówi Iwona Sangalli - Decyzja o czasowej rezygnacji z hotelu nie była łatwa, ale dołożyliśmy wszelkich starań, by świetnie czuli się u nas zarówno przedstawiciele wolnych zawodów, jak i grupy projektowe delegowane do Krakowa przez korporacje.

Marshal Center z kameralnego hotelu stał się prawdziwym biurowcem - znajdują się w nim gabinety o powierzchni od 16 do 70 m.kw., w których znajduje się łącznie 105 stanowisk pracy - umeblowanych i wyposażonych w łącze internetowe. Najlepsze praktyki w sektorze biur serwisowanych czerpie od warszawskiego brandu OmniOffice - lidera na tym rynku, którego stał się częścią. Dla najemców przygotowano także sale konferencyjne wyposażone w sprzęt multimedialny oraz recepcję z profesjonalną obsługą administracyjną. Wierzymy, że nasza elastyczność na zmieniające się wokół warunki zaowocuje - dodaje Iwona Sangalli.

Wyszukaj firmę